Blackjack zasady: łatwe do nauczenia i łatwe do wygrania

Blackjack zasady łatwe do nauczenia i łatwe do wygrania

Blackjack dla początkujących

Mimo że liczenie kart do zdobycia przewagi przy stole jest legalne, wiele kasyn źle się z tym bawi i poprosi o odejście, jeśli zostaniesz przyłapany na tym. Zamiast próbować nauczyć się skomplikowanego systemu liczenia kart, Twój czas będzie lepiej spędzony na nauce podstawowej strategiii blackjack zasady, którą gracze wykorzystują do grania w blackjacka. Każda dyskusja na temat blackjacka dla początkujących powinna zaczynać się prostym wyjaśnieniem punktu gry. Podczas gdy zazwyczaj gracze siedzą przy stole do blackjacka, celem gry nie jest pokonanie ich. Zamiast tego ty i twoi koledzy masz ten sam cel, aby pokonać dilera lub dom. Ponieważ ty i twoi koledzy masz wspólny cel, więcej niż jedna osoba może wygrać w pojedynczej rundzie gry.

Blackjack dla początkującychNawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w blackjacka, prawdopodobnie słyszałeś, że ludzie odnoszą się do gry jako „21.”. Blackjack często występuje pod tą nazwą, ponieważ celem gry jest, abyś mógł policzyć jak najbliżej 21, bez przeglądanie tej liczby. Idealnie, twoja liczba będzie równa 21 naturalnie lub dostaniesz 21 przez uderzenie raz lub dwa. Jeśli twoja ręka nie równa się 21 i nie przekroczyłeś tego znaku, chcesz, aby twoja ręka była bliżej 21, niż ręka krupiera. Jeśli tak, wygrywasz. Nie ma znaczenia, co dadzą ci ręce twoich kolegów, ponieważ rywalizujesz tylko z krupierem.

Kiedy uczysz się gry w blackjacka, ważne jest, aby pamiętać, że każda czynność wykonana przy stole do blackjacka będzie miała bezpośredni wpływ na wyniki, jakich doświadczają inni ludzie przy stole. Dlatego zwykle zaleca się grę zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami.

BlackjackOprócz wyjaśnienia przedmiotu gry, przewodnik po blackjacku dla początkujących powinien również zawierać wyjaśnienie, jak karty są wyceniane lub oceniane oraz blackjack zasady. Z wyjątkiem kart twarzy i asów, każda karta ma wartość równą liczbie na karcie. Na przykład pięć klubów dodaje pięć do sumy rozdań. Kolor karty nie ma wpływu na jej wartość w konwencjonalnym blackjacku.

Pierwsza decyzja gracza – ubezpieczenie czy nie?

Blackjack zasady są proste. Kiedy krupier ma asa, gracz może postawić zakład ubezpieczeń. W zależności od kart gracz może wybrać jedną z 4 opcji – Hit, Stand, Double lub Split. Jednak przed podjęciem tej decyzji może istnieć możliwość obstawienia zakładu ubezpieczeniowego. Ten rodzaj zakładu pobocznego jest dostępny tylko wtedy, gdy pierwszą kartą krupiera jest as. W tej sytuacji krupier ma szansę na uzyskanie blackjacka, ponieważ jego druga, ukryta karta może mieć wartość 10. Możesz ubezpieczyć się od dealera posiadającego blackjacka, obstawiając wartość połowy oryginalnego zakładu. Żetony te są zwykle umieszczane na części tabeli oznaczonej „Ubezpieczenie płaci 2: 1”. Jeśli krupier nie ma blackjacka, zakład ubezpieczeń zostaje stracony, a ty nadal grasz ręką. Natomiast jeśli krupier ma blackjacka, początkowy zakład, a ręka jest przegrana. Jednak wygrywasz zakład ubezpieczeń, z wypłatą 2: 1.

Blackjack opcji

Standardowe opcje: Hit i Stand

Standardowy wybór w Blackjacku to Hit i Stand, który ma opcję „trafienia”, przez wzięcie kolejnej karty lub „stanąć” z wynikiem na 2 kartach. Jeśli nie masz pewności, która opcja jest najlepsza, możesz znaleźć dodatkowe blackjack zasady i porady i skorzystać z nich. Nie ma ograniczeń co do ilości kart, które możesz narysować. Często zdarza się, że masz wystarczającą liczbę punktów z 2 lub 3 kartami. Możliwe jest jednak w niektórych przypadkach wydrukowanie do 5 kart bez kradzieży. Gdy zdecydujesz się wstać, to znaczy nie będziesz już dobierał kart, musisz poczekać, aż inni gracze zagrają w swoje ręce. Dopiero wtedy, gdy wszyscy inni gracze zakończyli swoje turnieje, krupier odwróci swoją kartę zakrytą. Następnie wezmą kolejną kartę lub staną zgodnie z ustalonymi regułami.

Hit i Stand