Jak zostać profesjonalnym graczem w blackjacka – mity o blackjacku. Część 1

Jak zostać profesjonalnym graczem w blackjacka

Czy możesz nam powiedzieć, które z poniższych stwierdzeń dotyczących gry w blackjacka są prawdziwe, a które są fałszywe?

Które z poniższych stwierdzeń dotyczących gry w blackjacka są prawdziwe, a które są fałszywe?Powinieneś zawsze brać ubezpieczenie na 20 lub 21.

Idioci mogą zranić twoje szanse na wygraną.

Blackjack to gra wyrównana, więc nie mogę dalej przegrywać.

Muszę być tak blisko 21, aby wygrać.

Niemożliwe jest policzenie kart w grze z wieloma kartami.

Jeśli powiedziałeś, że którekolwiek z tych stwierdzeń są prawdziwe, jesteś absolutnie w błędzie! Jednak większość graczy w blackjacka powiedziałaby, że kilka z tych stwierdzeń jest prawdą … i będą w błędzie. Przyczyna ich odpowiedzi jest prosta; potrzebują powody, dla których zrobili coś złego, zamiast przyznać się do tego, że są powodem, dla którego nie wygrali. Oczywiście, zła gra od innego gracza wpłynie na twoją rękę lub dwie, ale nie może wpłynąć na każdą rękę, w której jesteś.

Jeśli naprawdę chcesz wygrać w blackjacku, musisz dowiedzieć się, co jest prawdziwe, a co nie. Posiadanie usprawiedliwienia dla twoich strat nie uczyni cię lepszym graczem. Zamiast tego, zrozum grę, statystyki, jak wygrywać, nawet ze złym graczem wokół ciebie, wiedz, które ręce są dobre, jakie ręce są złe, a ile procent wygrywa. Zwróć uwagę na karty (naucz się liczyć karty, jeśli możesz). Te wskazówki pomogą Ci wygrać w blackjacka; obwinianie twoich strat o kogoś innego nie będzie.

Dlatego stworzyliśmy niektóre z najpopularniejszych mitów. Wyjaśnimy rozumowanie kryjące się za mitem, a następnie wyjaśnimy, dlaczego rozumowanie jest czystym bzdurą.

Mit nr 1

Jeśli dealer ma asa, ubezpiecz się w blackjacka lub 20!

asaUzasadnienie tego jest dość proste. Jeśli krupier kończy się blackjackiem, możesz zabezpieczyć się przed przegraną, jeśli ubezpieczasz swój zakład. Jeśli masz 20, to skończysz naciskając, przegrywając zakład, ale wygrywasz, korzystając z ubezpieczenia. Jeśli masz blackjacka, to i tak wygrasz nawet pieniądze, jeśli się do tego dopasują.

Oto dlaczego nie powinieneś brać ubezpieczenia. Jeśli posiadasz 20, masz dwie karty wartości, które rozdający musi zrobić, aby mieć swój własny blackjack. Ważne jest, aby pamiętać, że wygrywasz tylko zakład ubezpieczeń, jeśli karta do rozdania rozdającego jest kartą o wartości dziesięciu, dając mu swój własny blackjack. Ponieważ masz dwie potrzebne karty, szanse na wygraną bez ubezpieczenia wzrosły, a ich spadły. W większości przypadków twoja 20-osobowa ręka jest bezpieczna, bez żadnego ubezpieczenia. Tak więc, nie marnuj swoich pieniędzy na zagwarantowanie niemal gwarantowanej wygrywającej ręki.

Teraz, jeśli masz 21 lat, ubezpieczenie zawsze zapewni ci 1-do-1 wypłatę. Więc technicznie nie jest złym pomysłem zabranie ubezpieczenia. Jednak statystyki pokazały, że kiedy odmawiasz ubezpieczenia, możesz uzyskać zwrot w wysokości od 1,04 do 1. Oczywiście jest to wyjątkowo niewielki zwrot (tylko 4%), ale daje więcej pieniędzy. Tak więc, jeśli nie wiesz, że szanse dealera są na jego korzyść (tj. Policzyłeś karty), najlepiej zostawić tylko ubezpieczenie i zaryzykować.

Mit nr 2

Trzecia baza w idiocie, a za każdym razem zabija moje szanse!

krupieremTrzeci bazowy jest ostatnim graczem, który gra przed krupierem. Bycie na tym stanowisku może być niestabilną sytuacją, szczególnie jeśli jesteś początkującą. Jednak prawda jest taka, że ​​niezależnie od tego, gdzie jesteś, ktoś ma zamiar obwiniać cię o zwycięstwo dealera i przegraną tabeli. „Inteligentni” gracze zawsze winią „nowicjuszy”; facet, który mówi „uderzenie”, kiedy nie powinien.

Oto dlaczego wszystkie te rzeczy są czystym brakiem sensu. Głupi gracze, początkujący, będą robić złe gry, które negatywnie wpływają na stół. Będą również robić złe recenzje, które pozytywnie wpływają na stół. Jeśli nie jesteś zawodowym kontuarem na karty, szanse na domenie nadal będą rosły. Jeśli jesteś solidnym graczem, złe decyzje trzeciego bazowego nie powinny nadmiernie wpływać na ostateczny wynik. Jeśli jesteś złym piłkarzem, to możliwe, że powodem, dla którego przegrywasz, jest ci … nie trzeci bazowy.